Останнє десятиліття минулого століття в історії телекомунікацій було відзначено небувалим за темпами і масштабами зростанням ролі стільникового зв’язку у всіх сферах людської діяльності. Перше десятиліття нового століття напевно назвуть епохою широкосмугових бездротових мереж. Примітно, що розвиток мереж широкосмугового бездротового доступу та мереж мобільного стільникового зв’язку характеризується інтегрованістю їх функцій і можливостей при зближенні технологій побудови тих і інших, що знаходить втілення в мережах широкосмугового мобільного доступу LTE. Сьогодні бездротові мережі передачі інформації є флагманської галуззю телекомунікаційної індустрії, не маючи собі рівних за кількістю додатків, гнучкості розгортання та економічної ефективності.
Чернега, В. Безпровідні локальні комп’ютерні мережі [Текст] : навчальний посібник для техн. ун-тів / В. Чернега, Б. Платтнер. – К. : Кондор, 2013. – 238 с. – Рек. МОН України.
Навчальний посібник призначений для студентів технічних університетів, що навчаються за напрямами “Телекомунікаційних системи”, “Комп’ютерна інженерія” та “Комп’ютерні науки”. У ньому викладено основні теоретичні положення архітектури і технології сучасних безпровідних локальних комп’ютерних мереж стандарту ІЕЕЕ 802.11, а також способи забезпечення їх захисту від несанкціонованого доступу.
Періодичні видання
Luntovskyy, Andriy, Energy-efficiency methods in combined wireless sensor networks [Текст] / Andriy Luntovskyy, Volodymyr Vasyutynskyy, Anatoly Semenko // Цифрові технології. – 2010. – № 8. – С.66-74.