За ініціативи Міністерства освіти і науки України у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича пройшла дводенна стратегічна сесія керівників закладів вищої освіти.
Головна мета заходу – обговорення та формування стратегії розвитку педагогічної та вищої освіти у післявоєнний період.
Серед учасників стратегічної сесії – ректор Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку Олександр Назаренко, керівники інших закладів вищої освіти, представники Національної академії педагогічних наук України, народні депутати України та міжнародні партнери.
Учасники стратегічної сесії проаналізували стан педагогічної освіти, зокрема фактори, що впливають на розвиток системи, можливі шляхи подолання перешкод для досягнення бажаного рівня розвитку.
«Ми повинні опрацювати усі складові, адже освіта – це єдина система, яка може бути ідеальною лише завдяки комплексному підходу. Ідеологія підготовки вчителя, наставника має відповідати розвитку сучасного світу, а також мати необхідні інструменти для перспективи роботи на 20 років. Попри воєнний стан в Україні, ми продовжуємо працювати над формуванням освіченого майбутнього. Еліту має формувати еліта», – наголосив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.
«ІТ-сфера стала єдиної галуззю економіки країни, що стрімко розвивається попри війну. Щороку для потреб різних галузей країни потрібно до 60 тисяч ІТ-фахівців. Наприклад, наші випускники – магістри та бакалаври з кібербезпеки працевлаштовуються в державних та приватних установах усіх сфер діяльності. Університет постійно тримає руку на пульсі головних подій в освітньому та науковому просторі. Зараз активно втілюються нові напрямки підготовки – такі як ІТ-право, психологія, менеджмент, бізнес-аналітика. Економічні та гуманітарні дисципліни вивчаються з акцентом на подальше працевлаштування випускників в різних установах ІТ-сфери», – відзначив ректор ДУІТЗ Олександр Назаренко.